Δεν τα κατάφερε πάλι ο ΠΑΣ

Έχασε 2-0 στη Βέροια

Τη δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας ήττα γνώρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα χάνοντας με 2-0 σήμερα το απόγευμα στη Βέροια από την τοπική ομάδα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη, μετά την ήττα με το ίδιο σκορ την προηγούμενη Κυριακή στην Κέρκυρα, δεν τα κατάφερε χάνοντας δίκαια από την ομάδα της Ημαθίας.

Στο 36ο λεπτό ο αρχηγός του ΠΑΣ Γιώργος Ντάσιος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη καθώς ο διαιτητής Δημητρόπουλος θεώρησε ορθώς την πτώση του Γιαννιώτη αμυντικού ως θέατρο με στόχο να εκμαιεύσει το πέναλτι.

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο με τη Βέροια να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Αυτή η υπεροχή μεταφράστηκε σε δύο τέρματα: στο 54’ ο Κάμπορα με κεφαλιά νίκησε τον Βελλίδη γράφοντας το 1-0 και δύο λεπτά αργότερα ο Καλτσάς με πλασέ πέτυχε το δεύτερο γκολ για την ομάδα του η οποία έκανε τα τρία στα τρία στα εντός έδρας ματς.