SKODA-ψε ο ΠΑΣ Γιάννινα

2-2 με την Ξάνθη στο «Ζωσιμάδες»

Ισόπαλος με σκορ 2-2 αναδείχτηκε πριν από λίγο ο ΠΑΣ Γιάννινα με την SKODA Ξάνθη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League. Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη είχε την ευκαιρία να πάρει τη νίκη και να γυρίσει ένα παιχνίδι το οποίο έμοιαζε χαμένο, αλλά ο Τσουκαλάς έχασε στο 79’ πέναλτι το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας Κυριακίδης.

Η Ξάνθη, δίχως να είχε απειλήσει ουσιαστικά τον ΠΑΣ,  προηγήθηκε στο 17΄με πλασέ του Σολτάνι. Το ημίχρονο κύλησε με τον ΠΑΣ πολύ κακό. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πετράκη βελτιώθηκε και κατέφερε να ισοφαρίσει στο 72΄ με σουτ του Ίλιτς. Τρία λεπτά αργότερα ο Σολτάνι έγρσψε με σουτ μέσα από την περιοχή το 1-2 με τον ΠΑΣ να ισοφαρίζει στο 77’ με εκπληκτικό πλασέ του Τσάβες.