Σε καλό δρόμο βαδίζει ο ΠΑΣ

Νίκη με 1-0 στη Βέροια

Καλά δείγματα συνεχίζει να δείχνει ο ΠΑΣ Γιάννινα στα φιλικά παιχνίδια. Έτσι, την Τετάρτη το απόγευμα κέρδισε με 1-0 τη Βέροια εκτός έδρας, πετυχαίνοντας την τρίτη του νίκη στα τέσσερα μέχρι σήμερα φιλικά της προετοιμασίας.

Ο Μπράνα Ίλιτς πέτυχε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση δεκαέξι λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης, ενώ η Βέροια έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Μπεν ένα λεπτό μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Βέροια: Καντιμοίρης, Κατσούλης (46′ Ουνγιαλίδης), Μαλόν (46′ Μουρατίδης), Βέρτζος (86′ Ρογγότης), Όστοϊτς (85′ Μελικιώτης), Βάσκες (46′ Παπαδόπουλος – 79′ Κάρλος Βίγια), Παυλίδης (46′ Σέντρικ), Βεργώνης (46′ Τσιάμης), Καλτσάς (76′ Πρίσλεϊ), Μπεν (69′ Μάνος), Ντόγος (46′ Μπαργκάν).

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Ντάσιος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Κοροβέσης, Ακόστα, Λίλα, Τσουκαλάς, Τσάβες, Γιάκος, Ιλιτς. Με το ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου στον αγωνιστικό χώρο πέρασαν οι Σωτηρίου, Μπέριος, Σκόνδρας, Κρητικός, Στρούνα, Χαρίσης, Αυγενικού, Μουσκάι, Ηλιάδης, Σαπαλίδης και Ιωάννου.