ΠΑΣ: Πρεμιέρα με Τρίπολη, αυλαία με Παναθηναϊκό

pas_asteras_tripolhs

Έγινε η κλήρωση της φετινής Σούπερ Λίγκας- Πρώτο ματς στις 23 Αυγούστου

Τον Αστέρα Τρίπολης θα υποδεχτεί τη πρώτη αγωνιστική ο ΠΑΣ Γιάννινα. Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας 2014-2015 πραγματοποιήθηκε την Τρίτη στο πολιτιστικό και αθλητικό κέντρο ΔΑΪΣ, με την παρουσία εκπροσώπων των ομάδων που απαρτίζουν τη Super League, της πολιτικής ηγεσίας του υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού και πολλών άλλων προσωπικοτήτων από το χώρο του ποδοσφαίρου.

Τα παιχνίδια με τους δυνατούς (Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ, Ατρόμητο, Παναθηναϊκό) για την ομάδα του Πετράκη θα γίνουν προς το τέλος των δύο γύρων, γεγονός το οποίο σημαίνει ότι ο «Άγιαξ της Ηπείρου» θα πρέπει να έχει φροντίσει νωρίτερα να συγκεντρώσει τους απαραίτητους βαθμούς ώστε να παραμείνει στην κατηγορία. Η σεζόν τελειώνει με ματς στη Λεωφόρο με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό.

Ο φετινός ποδοσφαιρικός «Μαραθώνιος» θα ξεκινήσει στις 23 Αυγούστου 2014 και θα ολοκληρωθεί στις 3 Μαϊου 2015, ενώ τα play off θα ξεκινήσουν στις 13 Μαϊου και θα ολοκληρωθούν στις 31 Μαϊου του 2015.

Την κλήρωση πραγματοποίησε ο γενικός διευθυντής της Super League κ. Μιχάλης Αναγνώστου, με τους αρχηγούς των πρωταθλητών στα πρωταθλήματα υποδομής Κ15, Κ17 και Κ20, τον ποδοσφαιριστή της Κ15 του Ολυμπιακού Δημήτρη Σκαφίδα,  τον ποδοσφαιριστή της Κ17 της SKODA Ξάνθη Ραφαήλ Μελισσόπουλο και τον ποδοσφαιριστή της Κ20 του ΠΑΟΚ Νίκο Βασαϊτη.

Αναλυτικά ολόκληρο το πρόγραμμα:

 

1/18η αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΟΦΗ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΑOK – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΠΑΟΚ – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

2/19η αγωνιστική

ΟΦΗ – ΒΕΡΟΙΑ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΑOK

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΟΚ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

3/20η αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΑOK

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΟΦΗ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΠΑΟΚ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

4/21η αγωνιστική

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ

ΑOK – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΟΦΗ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΟΚ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

5/22η αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΑOK

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

6/23η αγωνιστική

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΒΕΡΟΙΑ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ

ΑOK – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΟΦΗ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

7/24η αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΠΑΟΚ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΑOK

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΦΗ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

8/25η αγωνιστική

ΠΑΟΚ – ΒΕΡΟΙΑ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΑOK – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΟΦΗ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

9/26η αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΟΚ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑOK

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΟΦΗ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

10/27η αγωνιστική

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΒΕΡΟΙΑ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΑΟΚ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΑOK – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΟΦΗ

11/28η αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΟΚ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΟΦΗ – ΑOK

12/29η αγωνιστική

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΟΚ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΟΦΗ

ΑOK – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

13/30η αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΠΑΟΚ

ΟΦΗ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

ΑOK – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

14/31η αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΒΕΡΟΙΑ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΦΗ

ΠΑΟΚ – ΑOK

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

15/32η αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΟΦΗ – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΑOK – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΟΚ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

16/33η αγωνιστική

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΟΦΗ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑOK

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ

17/34η αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΟΦΗ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΑOK – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΠΑΟΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Related News

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyrıght 2014 Pamvotis Press. All RIGHTS RESERVED.