Απογοήτευσε πάλι ο ΠΑΣ Γιάννινα

Δεύτερη (φιλική) ήττα στο “Ζωσιμάδες”

Απογοήτευσε τους φιλάθλους τους ο ΠΑΣ Γιάννινα για δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας φιλικό παιχνίδι  καθώς το απόγευμα της Τετάρτης ηττήθηκε με 1-0 από την Κέρκυρα.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη, εμφάνισε πολλές αδυναμίες στην παραγωγή φάσεων, όπως και στο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό (γνώρισε την ήττα με το ίδιο σκορ), γεγονός το οποίο δημιουργεί προβληματισμό στους φιλάθλους, παρότι βρισκόμαστε ακόμη στην περίοδο της προετοιμασίας και οι προπονητές δοκιμάζουν διάφορα σχήματα.

Το γκολ για τους «Φαίακες» πέτυχε στο 35ο λεπτό ο Γκόμεζ με εκπληκτικό σουτ από τη μεγάλη περιοχή, έπειτα από σέντρα του Χαβίτο. Ο ΠΑΣ ζήτησε πέναλτι στο 82′ σε τράβηγμα του Καραγιαννίδη στον Ιωάννου.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γ. Πετράκης): Βελλίδης (46’ Σωτηρίου), Ντάσιος (79’ Μουσκάι), Τζημόπουλος (72’ Μπέριος), Μιχαήλ (79’ Σκόνδρας), Κοροβέσης (46’ Στρούνα), Λίλα (79’ Νάκος), Τσάβες (72’ Ηλιάδης), Τσουκαλάς (72’ Χαρίσης), Κρητικός (46’ Ακόστα), Γιάκος (79’ Ιωάννου), Ίλιτς (72’ Σαπαλίδης)

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχ. Γρηγορίου): Σέτκους (62’ Κουτζαβασίλης), Μαραγκός (62’ Ναγιάρ), Βενέτης (62’ Ανδρεόπουλος, 84’ Γαρδικιώτης), Καϊκούτ (62’ Γεωργακόπουλος), Ρόχας (62’ Ζορμπάς), Γκόμες (62’ Βλάχος), Καρντόσο (62’ Παρασκευαϊδης), Κανακούδης (62’ Κόντος), Χαβίτο (62’ Κρητικός), Ομπράντοβιτς (46’ Μπόρχα), Ντιμιτρόφσκι (62’ Καραγιανννίδης)